Живучка повзуча

живучка повзуча

Так виглядає живучка ранньою весною

Наступна рослинка, якою хочу поділитись (в прямому і переносному значенні) – це живучка. Повна назва – живучка повзуча Ajuga reptans, вічнозелена, грунтопокривна, невибаглива, декоративна і лікарська рослина сімейства ясноткових. Назва дуже влучна, живучка справді росте на будь-яких грунтах, спокійно переносить посуху і вологість, сонце і тінь. Зберігає декоративні властивості цілий рік, досить швидко розмножується (5-15 нових рослинок від однієї розетки), але при цьому не має такої нав’язливої невиводної властивості, досить одноразово видалити її розетки – і від неї не лишиться ні самосіву, ні кореневої порослі. Але вона така мила, що позбутися її не приходить в голову.

Використовувати живучку можна на альпійській гірці, у пристовбурних колах дерев, вздовж бордюрів, у тінистих частинах саду, де нічого не росте. Можна зробити щось подібне до мавританського газону, бо живучка досить симпатично цвіте такою фіолетовою свічечкою заввишки 10 см. Час цвітіння – травень-червень.

живучка повзуча

В народній медицині використовують як знеболюючий, послаблюючий, протизапальний, потогінний засіб. Навесні вживається в салатах, з рибою.

Можу поділитися живучкою сорту Atropurpurea, шукайте тут.

-------------------

Следующее растение, которым хочу поделиться (в прямом и переносном смысле) - это живучка. Полное название - живучка ползучая Ajuga reptans, вечнозеленое, почвопокровное, неприхотливое, декоративное и лекарственное растение семейства яснотковых. Название очень меткое, живучка действительно растет на любых почвах, спокойно переносит засуху и влажность, солнце и тень. Сохраняет декоративные свойства круглый год, достаточно быстро размножается (5-15 новых растеньиц от одной розетки), но при этом не имеет такого навязчивого неистребимого свойства, достаточно однократно удалить розетки - и от нее не останется ни самосева, ни корневой поросли. Но она такая милая, что избавиться от неё не приходит в голову.

Использовать живучку можно на альпийской горке, в приствольных кругах деревьев, вдоль бордюров, в тенистых частях сада, где ничего не растет. Можно сделать что-то вроде мавританского газона, потому что живучка довольно симпатично цветет такой фиолетовой свечечкой высотой 10 см. Время цветения - май-июнь.

В народной медицине используют как обезболивающее, слабительное, противовоспалительное, потогонное средство. Весной употребляется в салатах, с рыбой.

Могу поделиться живучку сорта Atropurpurea, ищите здесь.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *