Живопліт

живоплітЯкщо пам’ятаєте – у мене на хуторі гостро стоїть необхідність в паркані. І хочу я не просто паркан, а живу огорожу. З однієї сторони, усі дизайнери твердять: спочатку потрібен план. Але з іншої – ще треба враховувати характер господаря, я от – людина спонтанна, приспічило мені – бац! – зробила щось. А потім розхльобую. А ще непогано було б когось в допомогу…

Коротше кажучи, питання з посадкою живоплоту я і досі вивчаю. І висаджую потрохи. Бо такі вже від неї плюси є! Той же вітрозахист, і не тільки буквально, а ще й в плані того, що за допомогою руху повітря переносяться хвороби рослин і шкідники, а отже живопліт буде їм бар’єром.

Грамотна жива огорожа має бути різноманітна за своїм складом і висотою, включати в себе квітучі медоноси (до прикладу: бузина, бузок, шипшина, калина). Треба просто поспостерігати за властивостями рослин, з якими збираєтеся працювати, яка у кого висота, потреба в освітленні, як витримують загущення, тощо. Садити рослини радять не під лінійку, і в ідеалі під неї треба віддати хоча б кілька метрів ширини ділянки.

Зустріла просто «смачний рецепт» живої огорожі: з зовнішньої сторони посадити терен у шахматному порядку, з внутрішньої – ожину і шипшину. І через 2 роки до нас навіть ведмідь не пролізе, плюс ягоди у господарстві. З догляду – полив на початку і викорчовування порослі. А яке щастя птахам, їм і гніздуватися є де, і ягід та комах для їжі вдосталь. Гарно звучить, так?

У мене наразі є початок живоплоту з трьох країв хутору. На півдні частинка грабів і кленів,

живопліт з грабів

барбарису і спіреї.

живопліт

Схід – берези і шипшина,

живопліт

захід – клени та ліщина.

живопліт

Четвертий бік сумно чекає якогось фіналу з водоймою, можливо там будуть верби, є цікаві методи посадки вербового живоплоту, кортить спробувати. Жоден з теперішніх моїх огорож не є завершеним, буду досаджувати, добре, що так можна)))).

---------------------------

Если помните - у меня на хуторе остро стоит необходимость в заборе. И хочу я не просто забор, а живую изгородь. С одной стороны, все дизайнеры утверждают: сначала нужен план. Но с другой - еще надо учитывать характер хозяина, я вот - человек спонтанный, приспичило мне - бац! - сделала что-то. А потом расхлебываю. А еще неплохо было бы кого-то в помощь ...

Короче говоря, вопрос с посадкой живой изгороди я до сих пор изучаю. И высаживаю понемногу. Потому что такие уж от нее плюсы есть! Та же ветрозащита, и не только буквально, но и в плане того, что с помощью движения воздуха переносятся болезни растений и вредители, а значит изгородь будет им барьером.

Грамотная живая изгородь должна быть разнообразна по своему составу и высоты, включать в себя цветущие медоносы (к примеру: бузина, сирень, шиповник, калина). Надо просто понаблюдать за свойствами растений, с которыми собираетесь работать, какая у кого высота, потребность в освещении, как выдерживают загущения и тому подобное. Сажать растения советуют не под линейку, и в идеале под нее надо отдать хотя бы несколько метров ширины участка.

Встретила просто «вкусный рецепт» живой изгороди: с внешней стороны посадить тёрн в шахматном порядке, с внутренней - ежевику и шиповник. И через 2 года к нам даже медведь не пролезет, плюс ягоды в хозяйстве. Из ухода - полив в начале и выкорчевывание поросли. А какое счастье птицам, им и гнездиться есть где, и ягод и насекомых для пищи вдоволь. Хорошо звучит, да?

У меня пока есть начало живой изгороди из трех краев хутора. На юге часть грабов и кленов,

барбариса и спиреи. Восток - березы и шиповник, запад - клены и орешник. Четвертая сторона грустно ждет какого-то финала с водоемом, возможно там будут ивы, есть интересные методы посадки ивовой живой изгороди, хочется попробовать. Ни один из нынешних моих ограждений не является завершенным, буду досаживать, хорошо, что так можно)))).

 

11 thoughts on “Живопліт

 1. Круть. Посоветую еще одно растение для невысокого уровня (1,5-2м).
  это золотистая смородина. Вещь. Есть смородина, у которой ягоды большие, вот только нужно учесть, что для ягод нужно иметь несколько растений разного сорта. Бывает круглая и грушевидная форма. Весной красиво цветет желтым ( от этого и название), затем ягоды (ну это не обязательно для изгороди, но как бонус), а осенью красиво желтеют и краснеют листья.

   • Ні не поричка, так і зветься смородина золотиста. Ось 6cotok.org/650499287983851596/ideya-dlya-ukrasheniya-uchastka—zhivaya-izgorod-iz-zolotistoj-smorodinyi/
    Ще про вербу. При нагоді, дуже рекомендую завести Вербу Декоративну Мадсуда з кучерявими гілками. Розмножується так же просто як і звичайна, достатньо дрючок у вологий грунт увіткнути.
    Це ті такий живопліт з неї хочеш попробувати ?journal.esco.co.ua/industry/2013_3/art254.html
    Колючки, звичайно, чудово… для ведмідів 🙂
    А так рано чи пізно (зазвичай рано) потрібно буде там щось обрізати та омолоджувати, або боротися із порослю.
    Краще якщо не все з колючками буде.

 2. Розділю на декілька постів, бо один вже йокнув.
  Так от чудово також підійде бузина та бузок.
  Бузку видів на всі смаки, краса і лікарські властивості.
  Настоянка квітів іде у розтирку від варикозного розширення вен, синяків та важкості в ногах. Другий інгредієнт — це настоянка на квітах або плодах кінського каштану. Третій — тройний одиколон 🙂
  Бузина також лікарська. І квіти, і ягоди годяться.
  А якщо роздобудеш декоративну бузину, то ще й неабияка краса. ЇЇ те ж багато видів. Це і різного кольору листя, з білими кромками, або взагалі червоне, а я хочу посадити бузину чорну Блек Лейс з різним листям та рожевими квітами.

 3. І не забудь про вічнозелених. Хто як не вини будуть затримувати вітри взимку? Звичайнісінька сосна чудово може слугувати живоплотом, до того ж вона прекрасно формується. Весною просто потрібно прищепити ще зелені та м»які пагони. І буде шикарне пишне диво. А шишки. Шишки — кладезь вітамінів. Із зелених можна варити варення. Аромат незрівнянний. Якщо повезе то й гриби бонусом 🙂 Щоправда не так вже бистро діло буде, але час летить швидко.

 4. Якщо якісь питання, то пиши на форум десь в огород, або тему відкрий і мені кинь ссилку, бо мені звідси не приходять повідомлення. Це я зайшла дописати, що на думку прийшло.

  • Тут треба галочку поставити, і все буде приходити. Ти ж розумієш, про живопліт набагато цінніше читати в темі живоплоту))).

 5. О, так в тебе вже все є, чудово. Ти ж не написала.
  Так про живоплот і почни тему. А то тут поки що удвох. Хоча і там можливо удвох будем, хе-хе.
  Ось на цьому сайті якщо виникають питання, то дуже часто знаходжу відповіді. Про живоплот тут sadiba(крапка)com(крапка)ua
  Там про все на світі, ще й рослинами можна обмінятися, або продати якісь залишки. У розділі про яблуні помолог Света дуже толково все розповідає.
  п.с. галочку поставила, тільки не зрозуміло що там написано. Тому раніше й не ставила.

  • Так, знаю той форум (мусила посилання сховати, замучилася вже з атаками на свій сайт, бачиш, навіть тобі тільки зараз відповідаю, не могла нічого робити тут), бувала там. Просто коли вже повністю в темі органічного, то часто важко читати традиційне, то рідко туди заходжу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *