Вчись вчитись

домашнє навчанняЯкось відбулася у мене з сином розмова цікава, треба записати собі на пам’ять, повчальна така, може навіть йому потім пригодиться. Але спершу трошки пояснень.

Справа в тому, що він не любить школу. Ну, я також її не люблю, ні свою, в якій навчалася в дитинстві, ні його теперішню. І разом з тим захоплююся ідеєю домашнього навчання, а то і анскулінгу. Але поки ми вибрали сільську школу і наразі лишаємося там. В ній багато переваг перед нашими міськими, Мішка це знає, але йому хочеться більше, хочеться свободи і неординарності, такий він уже є. Тому він ходить в школу, але при цьому спокійно каже, що не хоче, не любить (от точно як я в дитинстві! Відбула 10 сірих років, просто чекаючи, коли вони пройдуть. Звучить жахливо). І вже стали звучати фрази про нелюбов до математики, англійської… Я нагадую, що математика – це не тільки те, що у школі, приводжу приклади. Погоджується. Але… Ну, словом, сумно. І от мені допоміг Орест Зуб, отак несподівано (я про нього писала недавно) здавалося б дві незв’язані між собою теми. А от і ні.

Ще один момент щодо сина – він мріє подорожувати. Кілька років займався танцями, при цьому хотів їздити на змагання в різні країни. Тепер у нас нове захоплення – футбол, звичайно в планах матчі за кордоном. А тут цей бізнесмен Орест ще й мандрівник! Відвідав уже 45 країн, планує 100. І мене осяяло розповісти про нього Мишкові. Пропагує Орест віддалену роботу через інтернет, розповідає про різні варіанти заробітку, досить цікаво і корисно (і на українській мові – це така родзинка в Україні, хто б міг подумати!). Так от, я здогадалася не просто описати його спосіб життя і роботу, а ще й ми з ним разом подумали і перелічили ті предмети, які пригодилися Оресту в його діяльності. За нашою думкою це були: українська мова (він грамотно розмовляє і пише), англійська (зрозуміло, що подорожувати без іноземної анріал), математика та економічні дисципліни (бо бізнесмен), географія (тут все ясно), ораторське мистецтво (треба вміти розповісти про свій продукт, щоб він купувався). Ще він хороший користувач комп’ютера та інтернету, тобто технічні навички також придбав навчанням. Крім того впевнена, що Орест  веде здоровий спосіб життя і займається спортом, бо гарно виглядає і в подорожах плаває та користується екстремальними розвагами, а це товстим и неповоротким робити важко.

Отак повчально я підвела сина до необхідності освіти, і якщо зараз у нього шанс знайти щось корисне у школі – то треба брати. Ну і додатково, звичайно, ми продовжимо навчатися поза школою. Це не нова інформація для нього, просто такий гарний приклад підвернувся.

А щодо Ореста, то раджу скористатися допомогою знавців, дуже часто у людей є бажання підзаробити, коли є вдома вільний час. А може у вас і достойний бізнес вийде?

------------------------

Как-то произошел у меня с сыном разговор интересный, надо записать себе на память, поучительный такой, может даже ему потом пригодится. Но сначала немного объяснений.

Дело в том, что он не любит школу. Ну, я тоже ее не люблю, ни свою, в которой училась в детстве, ни его нынешнюю. И вместе с тем восхищаюсь идеей домашнего обучения, а то и анскулинга. Но мы выбрали сельскую школу и сейчас остаемся там. В ней много преимуществ перед нашими городскими, Мишка это знает, но ему хочется больше, хочется свободы и неординарности, такой он уже есть. Поэтому он ходит в школу, но при этом спокойно говорит, что не хочет, не любит (вот точно как я в детстве! Отбыла 10 серых лет, просто ожидая, когда они пройдут. Звучит ужасно). И уже стали звучать фразы о нелюбви к математике, английскому ... Я напоминаю, что математика - это не только то, что в школе, привожу примеры. Соглашается. Но ... Ну, словом, грустно. И вот мне помог Орест Зуб, так неожиданно (я о нем писала недавно) казалось бы две несвязанные между собой темы. А вот и нет.

Еще один момент в отношении сына - он мечтает путешествовать. Несколько лет занимался танцами, при этом хотел ездить на соревнования в разные страны. Теперь у нас новое увлечение - футбол, конечно в планах матчи за рубежом. А тут этот бизнесмен Орест еще и путешественник! Посетил уже 45 стран, планирует 100. И меня осенило рассказать о нем Мише. Пропагандирует Орест удаленную работу через интернет, рассказывает о различных вариантах заработка, достаточно интересно и полезно (и на украинском языке - это такая изюминка в Украине, кто бы мог подумать!). Так вот, я догадалась не просто описать его образ жизни и работу, но и мы с ним вместе подумали и перечислили те предметы, которые пригодились Оресту в его деятельности. По нашему мнению это были: украинский язык (он грамотно говорит и пишет), английский (понятно, что путешествовать без иностранного анриал), математика и экономические дисциплины (так как бизнесмен), география (тут все ясно), ораторское искусство (надо уметь рассказать о своём продукте, чтобы он покупался). Еще он хороший пользователь компьютера и интернета, то есть технические навыки также приобрел обучением. Кроме того уверена, что Орест ведет здоровый образ жизни и занимается спортом, потому хорошо выглядит и в путешествиях плавает и пользуется экстремальными развлечениями, а это толстым и неповоротливым делать трудно.

Так поучительно я подвела сына к необходимости образования, и если сейчас у него шанс найти что-то полезное в школе - то надо брать. Ну и дополнительно, конечно, мы продолжим учиться вне школы. Это не новая информация для него, просто такой хороший пример подвернулся.

Ну а если вернуться к Оресту, то советую воспользоваться помощью знатоков, очень часто у людей есть желание подзаработать, когда есть дома свободное время. А может у вас и достойный бизнес выйдет?

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *