Утилізація гілок після обрізки

Зараз по мережі ходить стаття, де є рекомендації, що робити в разі підпалу рослинних решток «розумними» людьми. І  в одному з коментарів пролунало «а куди ж гілки подіти?»

Кілька років поспіль я робила в себе на хуторі грядки Розуму, от туди пішло сила-силенна гілля і стовбурів. Щоб мати уявлення, можна подивитись мою першу, а на сьогодні я маю їх вже багато. Ці дії робляться раз і на багато років, тому ця праця варта часу і сил. І насправді врожай там принципово кращий, ніж на звичайних (проводила експеримент).

На фото: ліворуч – грядці Розуму рік, в центрі – свіжа, недавно засіяна сидератом, праворуч – в процесі створення. Тобто ми їх не зробили всі відразу, а потрошки, як є час.

Коли гілля не дуже багато, то можна підготувати гряди для майбутніх посадок. Наприклад, для малини. Ми цього сезону купили розкішну малину сорту Полана. На її фоні наша була настільки ніяка, що ми вирішили її викорчувати і замінити. А поки посадковий матеріал буде вирощуватись, то місце під малину буде працювати на її користь. Для цього ми вирили канави і поскладали туди подрібнені секатором гілки від яблуні і аличі, яку обрізали.

Так як малина дуже любить компост і всілякі рештки врожаю, то ми туди ще додали виноград (так, маємо такий, який не з’їдаємо, бо кислуватий, а вина не робимо). Все це зверху посипали бокашами (то такий фермент для кращого перетворення інгредієнтів в компост) і засипали землею, а зверху – опалим листям.

Так ті гряди стоятимуть, поки ми не посадимо на них малину. Можливо, це станеться через рік, а то і пізніше. До цього часу, думаю, там всередині буде зроблено купу роботи хробачками і іншими підземними жителями. На то і розраховуємо.

А залишки бадилля палити – це взагалі дурня повна, ними можна закладати цілину, мульчувати дерева. Я з задоволенням обкладала периметр, готуючи місце для живоплоту, навіть в сусідів солому брала. Тепер, уже другий сезон цього не роблю, нажаль, боюся повторення оцього, бо як вогонь перекидається, то біжить найкраще саме по сухій мульчі. Такий парадокс: не можу робити в себе розумних речей, бо сусіди роблять дурні…

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *