Урбан-сад у Львові

урбан-садУ Львові 14 і 15 травня проходив фестиваль «Львів еко фест». Локацій, тем, напрямків і учасників море! Коли протягом підготовчих тижнів у фейсбук з’являлися тексти про все це, то мій записник був в помітках, щоб щось не забути, не пропустити. Фаворитом, звичайно, був урбан-сад, проект, який я мрію колись побачити у своєму місті… А наразі він буде у Львові, у парку ім.Б.Хмельницького. Там обіцяють соціальний город, грядки для людей з особливостями (зручна висота грядки, спілкування), альтанку, в якій будуть проводитись зустрічі, еко-школа, сенсорний сад, бібліотеку насіння. Ось цитата від Тані Чучко для повноти картини:

УрбанСад – це соціальний город, в якому міські мешканці мають можливість доторкнутись до процесу вирощування рослин, відчути безпосередній контакт з ними, прийняти участь в ярмарках і скористатись бібліотекою насіння. Ми зробимо його доступним навіть інвалідам-візочникам, які в звичному житті просто не мають можливості доторкнутись до землі.

УрбанСад – це навчальний майданчик в першу чергу для дітей. Дослідити звідки береться їжа на столі, як вона росте з насінини до плоду – цікавий і захопливий процес. Діти, які вирощують помідори, їдять помідори! Розуміння того, що ми кладемо в свої тарілки, як найкраще це споживати, корись чи шкоду це приносить потрібно не тільки дітям… Постійно діюча УбанСадШкола буде проводити ознайомчі заняття, різноманітні майстер-класи як по екологічному землеробству так і по здоровому харчуванню.

УрбанСад – це релаксаційний і реабілітаційний майданчик. Сенсорний сад – ізюминка УрбанСаду. Походити босоніж, відчути різні фактури, вдихнути аромат рослин, помилуватись їх квітами і кольорами – все це має надзвичайний терапевтичний ефект. Як добре провести тут час усією родиною!

Створений спільними зусиллями УрбанСад залишиться місцем збору громадських активістів, платформою для подальшого об’єднання і розвитку. Активні люди: дизайнери, екологи, садівники, художники і урбаністи, не чекають змін від когось, а починають з себе і навколо себе, відновлюють і покращують місця, в яких живуть, показують приклад і заражають інших. Кожен успішний їхній проект – це ще один крок для натхнення до пробудження соціальної активності.

Ми мали змогу відвідати фестиваль лише у суботу, і локація урбан-саду при цьому розпочала свою роботу дуже пізно, ми навіть довго їх шукали, потрапляючи до вказаного у розкладі місця (біля колеса огляду) двічі, але не розуміючи, що він захований у заростях, і навіть має перешкоду у вигляді продавчині морозива, яка сиділа зі своїм крамом акурат на проході, мінімізуючи наші шанси. Дуже випадково, уже в кінці дня ми таки знайшли це чудо-місце і мали щастя поспостерігати за ліпленням вуличної печі з саману, початку будівництва альтанки і побачили живопліт з верби.
Піч ліпили бажаючі під керівництвом екзотичного поляка (?). Хлопці помісили ногами глину з соломою і стали обліплювати купу піску, застеленого мокрим папером. Коли глина висохне, то пісок і папір легко виймається, і ми маємо пусту всередині пічку. Сохне вона два місяці – це я знаю зі слів тих, хто ліпив, трошки почіплялася до них з питаннями.

піч з саману

піч з саману

піч з саману
Фундамент альтанки виглядав атракціоном для дітей.
екобудівництво
Приєдналася до групи людей, які вели допит проектувальника і виконавця, який будує подібним методом (каркас з дерева, без котловану, на сваях, за три місяці готовий будинок). Координати записала, можу ж я помріяти в кінці кінців)))? О, а ще на фестивалі були екобудівельники, які дражнили гарними кольорами глини для штукатурки, то вам не якийсь євроремонт!!!
Живопліт урбан-саду був посаджений тільки-тільки,

живопліт

буду відвідувати періодично, дуже цікаво побачити вживу те, що можна нагуглити. І якщо погода ще протримається такою дощово-теплою, то може я встигну і в себе висадити таке, не чекаючи наступної весни.
Все найцікавіше мало бути у неділю, чого вартий один лише винахідник цікавої грядки - Розум (як хотілося побачити його роботу і дізнатися, чи не наробила помилок у себе). Треба, треба їздити в той парк і дивитися, як просувається справа, бо все це не припиниться після фесту, це проект вписаний в парк і стане на його баланс.
Приємно було зустрічати знайомі обличчя з курсу і зеленої школи
----------------
Во Львове 14 и 15 мая проходил фестиваль «Львов эко фест». Локаций, тем, направлений и участников море! Когда в течении подготовительных недель в фейсбук появлялись тексты обо всем этом, то мой блокнот был в пометках, чтобы что-то не забыть, не пропустить. Фаворитом, конечно, был урбан-сад, проект, который я мечтаю когда-нибудь увидеть в своем городе ... А пока он будет во Львове, в парке Б.Хмельницкого. Там обещают социальный огород, грядки для людей с особенностями (удобная высота грядки, общение), беседку, в которой будут проводиться встречи, эко-школа, сенсорный сад, библиотеку семян.
Мы имели возможность посетить фестиваль только в субботу, и локация урбан-сада при этом начала свою работу очень поздно, мы даже долго их искали, попадая в указанное в расписании место (у колеса обозрения) дважды, но не понимая, что он спрятан в зарослях , а также имеет препятствие в виде продавщицы мороженого, которая сидела со своим товаром аккурат на проходе, минимизируя наши шансы. Очень случайно, уже в конце дня мы таки нашли это чудо-место и имели счастье наблюдать за лепкой уличной печи из самана, начала беседки и увидели живую изгородь из ивы.
Печь лепили желающие под руководством экзотического поляка (?). Ребята помесили ногами глину с соломой и стали облеплять кучу песка, застеленную мокрой бумагой. Когда глина высохнет, то песок и бумага легко вынимается, и мы получаем пустую внутри печь. Сохнет она два месяца - это я знаю со слов тех, кто лепил, немножко приставала к ним с вопросами.
Фундамент беседки выглядел аттракционом для детей. Я присоединилась к группе людей, которые вели допрос проектировщика и исполнителя, строящего подобным методом (каркас из дерева, без котлована, на сваях, за три месяца готовый дом). Координаты записала, могу я помечтать в конце концов)))? О, а еще на фестивале были экостроители, которые дразнили красивыми цветами глины для штукатурки, это вам не какой-то там евроремонт !!!
Живая изгородь урбан-сада была посажена недавно, буду посещать периодически, очень интересно увидеть вживую то, что можно нагуглит. И если погода еще продержится такой дождливо-теплой, то может я успею и у себя высадить такое, не дожидаясь следующей весны.
Все самое важное планировалось быть в воскресенье, чего стоит один только изобретатель интересной грядки - Розум (как хотелось увидеть его работу и узнать, не наделала ли ошибок у себя) . Надо, надо ездить в этот парк и смотреть, как продвигается дело, потому что все это не прекратится после фестиваля, это проект вписан в парк и станет на его баланс.
Приятно было встречать знакомые лица по курсу и зеленой школы.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *