Тирса

тирса для закислення грунтуМи знайшли скарб! На фото ви бачите оті золоті гори. Це тирса з пилорами, і в основному соснова. Яка нікому не потрібна, яку не треба купувати, просто прийти і насипати у свої мішки. І використати як мульчу. Там є свіжа, а є перепріла уже за зиму (вона краща). Так що хто близько – пишіть, здам явки і паролі.

Тільки відразу серйозна ремарка: соснова тирса не універсальна. Вона від хвойного дерева, а значить закислює грунт. Тому вносити її треба лише під ті рослини, які потребують цього. Як, до прикладу, рододендрони, чи садова лохина, для якої я власне і набрала собі того скарбу.

перепрівша тирса

Тирса лежала і пахла, і цікавила не лише мене як садовода, а і дітей у якості піску. То вони спочатку там порилися, засукавши рукава курток, а потім випросили пакета і набрали свіжої дрібної – згадати дитинство)).

тирса

тирса

 

----------------------------

Мы нашли сокровище! На фото вы видите эти золотые горы. Это опилки с пилорамы, и в основном сосновые. Которая никому не нужна, которую не надо покупать, просто прийти и насыпать в свои мешки. И использовать как мульчу. Там есть свежая, а есть перепревшая уже за зиму (она лучше). Так что кто близко - пишите, сдам явки и пароли.

Только сразу серьезная ремарка: сосновые опилки не универсальны. Оны от хвойного дерева, а значит закисляют почву. Поэтому вносить их надо только под те растения, которые нуждаются в этом. Как, к примеру, рододендроны, или садовая голубика, для которой я собственно и набрала себе сокровища.

Опилки лежали и пахли, и интересовали не только меня как садовода, а и детей в качестве песка. Так они сначала там порылись, засучив рукава курток, а потом выпросили пакет и набрали свежих мелких опилок  - вспомнить детство)).

2 thoughts on “Тирса

  1. Окрім мульчі тирсу можна використати для формування грядок В. Розума.
    Публікація про них була в газеті «Диво земля».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *