Свято доньки-семирічки

сценарій дня народження Деякі наші святкування я вже описувала на цьому сайті (4 роки доньки, 7 років сина, 9 років сина), на диво люблю щось подібне затівати з дітьми.

Уже кілька років Катруся мені каже, що хоче «своїх» гостей. Справа в тому, що у мене є компанія з часів юності, ми досі дружимо, і дружать наші діти. Але основна їх частина старші за моїх, Міші ще підходять, а от Катруся явно замала. От тому ці діти у неї вважаються не її друзями, а брата. Минулого року ми запрошували уже ровесників, цього року повторили. Всього у нас на цей раз було 7 діток (планувалося 9), з ними і займалися. Опишу, за яким сценарієм я діяла.

Діти всі прийшли вчасно, тому ми відразу взялися за гру-знайомство, де всі стоять у колі, називають своє ім’я і придумують (або ми всі придумуємо разом) епітет на першу букву свого імені. У нас були: Міша Мужній, Катя Красуня, Аня Артистка, Соломія Спортивна, Олесь Оригінальний, Олена Охайна, Катя Крута. Насміялися, трішки погасили сором’язливість.

Далі по черзі зав’язувала дітям очі хусткою і годувала шматочками фруктів, а вони мали вгадувати. Досить мило, для такого віку цілком цікаво. Потім поставила їм цілу тацю фруктів для перекусу. Через деякий час покликала до салатів і різноманітних бутербродиків.

Цікавий сюрприз нам організували наші равлики, стався такий незапланований атракціон. А ми зайнялися дуже гарним заняттям. Минулого року на святкуванні сіяли дерева в горщики (не писала тут, бо брала тайм-аут у веденні сайту), ця затія мала шалений успіх, тому я мусила її повторити. На цей раз я придбала в садовому магазині бульбочки різних сортів анемонів. Вони шикарні на малюнку, і маю надію, що відповідатимуть їм в дійсності, тому що колись садила їх у себе, мала синю і червону (вони б і досі були, але їх знищили гризуни; з тих пір я усе бульбочкове і цибулькове висаджую у горщиках в землю). Спочатку я дітям розказала про цю квітку, показала малюнки. Діти відразу замріяли, який би колір вони хотіли, ми з ними домовилися, що коли квіти зацвітуть – вони подзвонять і похваляться. А поки ми підписали етикетки (ім’я господаря квітки, саму назву квітки і дату посадки), приклеїли їх до горщиків, вибрали бульбочки, повгадували, на що схожі ті бульбочки (у більшості вони були схожі на черепашок), повкидали їх у горщики, засипали землею і полили. Одна з дівчаток наполягала, щоб я написала інструкцію для її мами, що далі треба робити з квіткою, бо переживала, що забуде. Потім усі забрали їх додому, запакованими у мішечки.

сценарій дня народження

Після квітникарства діти побули хіміками, ми повторили з ними досліди вулкан  і фараонова змія. Цікаво було спостерігати за малечею! Вони інакші, ніж наші попередні старші гості.

сценарій дня народження сценарій дня народження

Далі діти зголодніли, і ми готували разом піцу – незмінний елемент наших свят уже багато років. Що зробили – те і їдять, всі щасливі!

сценарій днянародження

Ще були просто довільні ігри, піньята  і торт. Здається, все пройшло гарно.

Ще трішки пройдусь по рецептам, може комусь згодиться. Тісто на піцу робила просто і швидко (кефір, сода, борошно), трішки припекла пляцки (хвилин до 10), щоб зафіксувати форму, а вже як діти розклали начинку – запекла до заплавлення сиру. Основний торт уже кілька років вибираю «Лінивий Панчо» (це де прості бісквіти рвуться на довільні шматки і викладаються гіркою, перемазуючись сметанним кремом і фруктами). В школу для частування робила шоколадні кекси, для домашнього чаювання пекла французьку ватрушку, а святковим сніданком була вівсяно-творожна запіканка.  Так насичено у нас з випічкою вийшло))), але не подумайте, що то все в один день, просто День народження був у четвер, а основне святкування у суботу, то ми розтягували задоволення.

-------------------

Некоторые наши празднования я уже описывала на этом сайте (4 года дочери, 7 лет сына, 9 лет сына), удивительно люблю нечто подобное затевать с детьми.

Уже несколько лет Катя мне говорит, что хочет «своих» гостей. Дело в том, что у меня есть компания со времен юности, мы до сих пор дружим, и дружат наши дети. Но основная их часть старше моих, Мише еще подходят, а вот Катя явно маловата. Вот поэтому эти дети у нее считаются не ее друзьями, а брата. В прошлом году мы приглашали уже ровесников, в этом году повторили. Всего у нас на этот раз было 7 детей (планировалось 9), с ними и занимались. Опишу, по какому сценарию я действовала.

Дети все пришли вовремя, поэтому мы сразу взялись за игру-знакомство, где все стоят в кругу, называют свое имя и придумывают (или мы все придумываем вместе) эпитет на первую букву своего имени. У нас были: Миша Мужественный, Катя Красавица, Аня Артистка, Соломия Спортивная, Олесь Оригинальный, Алена Аккуратная, Катя Крутая. Посмеялись, немного погасили застенчивость.

Далее поочередно завязывала детям глаза платком и кормила кусочками фруктов, а они должны были угадывать. Довольно мило, для такого возраста вполне интересно. Затем поставила им целый поднос фруктов для перекуса. Через некоторое время позвала к салатам и различным бутербродикам.

Интересный сюрприз нам организовали наши улитки, был нам незапланированный атракцион с ними. А мы занялись очень хорошим занятием. В прошлом году на праздновании сеяли деревья в горшки (не писала здесь, потому что брала тайм-аут в ведении сайта), эта затея имела огромный успех, поэтому я должна была ее повторить. На этот раз я приобрела в садовом магазине клубни разных сортов анемонов. Они шикарные на рисунке, и надеюсь, что будут соответствовать им в действительности, потому что когда-то сажала их у себя, синюю и красную (они бы до сих пор были, но их уничтожили грызуны, с тех пор я все клубеньковые и луковичные высаживаю в горшках в землю). Сначала я детям рассказала об этом цветке, показала рисунки. Дети сразу замечтали, какой бы цвет они хотели, мы с ними договорились, что когда цветы зацветут - они позвонят и похвалятся. А пока мы подписали этикетки (имя хозяина цветка, само название цветка и дату посадки), приклеили их к горшкам, выбрали корешки, поугадывали, на что похожи те корешки (в большинстве они были похожи на черепашки), уложили их в горшки, засыпали землей и полили. Одна из девочек настаивала, чтобы я написала инструкцию для ее мамы, что дальше надо делать с цветком, потому переживала, что забудет. Затем все забрали их домой, упакованными в мешочки.

После цветоводства дети побывали химиками, мы повторили с ними опыты вулкан и фараонова змея. Интересно было наблюдать за малышами! Они иные, чем наши предыдущие гости постарше.

Далее дети проголодались, и мы готовили вместе пиццу - неизменный элемент наших праздников уже много лет. Что сделали - то и едят, все счастливы!

Еще были просто произвольные игры, пиньята и торт. Кажется, все прошло хорошо.

Еще немного пройдусь по рецептам, может кому-то пригодится. Тесто на пиццу делала просто и быстро (кефир, сода, мука), немного припекла лепёшки (минут до 10), чтобы зафиксировать форму, а уже как дети разложили начинку – в духовку до заплавления сыра. Основной торт уже несколько лет выбираю «Ленивый Панчо» (это где простые бисквиты рвутся на произвольные куски и складываются горкой, перемазывая сметанным кремом и фруктами). В школу для угощения делала шоколадные кексы, для домашнего чаепития пекла французскую ватрушку, а праздничным завтраком была овсяно -творожна запеканка. Так насыщенно у нас с выпечкой получилось))), но не подумайте, что это все в один день, просто День рождения был в четверг, а главное празднование в субботу, то мы растягивали удовольствие.

2 thoughts on “Свято доньки-семирічки

  1. Катруся, прийми і мої вітання з Днем народження!
    Рости, радуй маму й тата здоров’ям відмінним,
    А все інше прийде неодмінно!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *