Софора японська

Софора японська Styphnolobium japonicum (L.)  – дерево сімейства бобових, в Україні розповсюджене переважно в Криму, Херсонській та Одеській області, але росте також і в більш холодних кліматичних зонах, аж до 5b (якщо лінь гуглити, то це північний схід України), отже достатньо морозостійка (хоча в перші роки варто захистити), посухостійка (але вологу також любить).

Росте швидко (в молодому віці може давати до 1 м приросту), але лише в перші роки. Живе до 150 років. Високе, сягає 25 м, з розлогою і густою кроною.

Софора японська - пізній медонос (цвіте липень-серпень), декоративна (в тому числі взимку), світлолюбива. Азотофіксатор, як всі бобові, що корисно для саду, для сусідніх дерев. Деревина легка і використовується у виготовленні меблів і паркету.

В ландшафтному дизайні використовується як одиночна рослина або в групі з деревами з багряним, жовтим або блідо-зеленим листям. Декоративно виглядає і у безлистяному стані, з плодами-бобами.

Ще софора має назву «від ста хвороб». Для лікарських потреб заготовлюють нерозкриті пуп’янки квітів (препарат «Рутин») і достиглі плоди боби (ранозагоюючий настій). Препарати з софори також впливають на тиск, судини, холестерин, роботу серця, зір, алергії, діабет, випадіння волосся.

Переваги моїх саджанців: вирощені з насіння дерев, що ростуть у Львівській області, посіяні мною у Волинській області, що дає їм більшу стійкість, ніж від південних дерев. Зимували 1-2 зими на відкритому повітрі.

Продається.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *