Смішна історія про те, як я павловнію вирощувала

Оце ж я, значить, вирощую дерева. Деякі отут показувала. Плодових своїх багато вже в саду.

Дуже хотіла павловнію. Одні моляться на неї як на дерево майбутнього, інші ганять, що нема чого нерайоноване в себе тикати. Але цікавість бере своє, насіння мені подарували, я і посіяла. Не зійшло. На наступний рік посіяла знову, і вижив один екземпляр. Ріс повільно, як і годиться рідкісній рослині. До осені доросло щось маленьке, сантиметрів 5, з дрібним листячком:

Висадити його на вулицю на зимівлю – вірна загибель павловнії, тому я лишила рослинку в квартирі. Десь посеред зими моя павловнія «в пір’я вбралася» і пішла… в висоту. Хм. Прийшлося поставити підпирачку і підв’язати. Роблю заспокійливий висновок, що просто зима, світла мало, рослинка витягується, бідненька.

Але почала я бачити, що верхні листочки вже відрізняються від нижніх посиленою ажурністю, тобто вони не лише розміром, але і формою на павловнію не схожі. І от в березні мусила я собі признатися, що то не вона.

А полин простий. Чорнобильник.

Я в шоці))).

(Кому цікаво, то погугліть, як має павловнія виглядати.)

========================================

Вот я, значит, выращиваю дерева. Некоторые тут показывала. Плодовых своих много уже в саду.

Очень хотела павловнию. Одни молятся на нее как на дерево будущего, другие ругают, что нечего нерайонированные у себя тыкать. Но любопытство берет свое, семена мне подарили, я и посеяла. Не взошло. На следующий год посеяла снова, и выжил один экземпляр. Рос медленно, как и полагается редкому растению. К осени дорасло что-то маленькое, сантиметров 5, с мелкими листочками.

Высадить его на улицу на зимовку - верная гибель павловнии, поэтому я оставила растение в квартире. Где-то посреди зимы моя павловния «в пирья вбралась» и ушла ... в высоту. Хм. Пришлось поставить подпорку и подвязать. Делаю успокаивающий вывод, что просто зима, света мало, растение вытягивается, бедненькое.

Но начала я видеть, что верхние листочки уже отличаются от нижних усиленной ажурностью, то есть они не только размером, но и формой на павловнию не похожи. И вот в марте пришлось себе признаться, что это не она.

А полынь простоя. Чернобыльник.

Я в шоке))).

(Кому интересно - погуглите, как должна павловния выглядеть.)

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *