Новый сезон для сушилки

сушилкаНаконец я достала свою любимую сушилку. Красивые фото прошлого сезона смотрите здесь.

 

В этом году, вооружившись и вдохновившись знаниями, полученными от Светланы Ермаковой и Мавры Оганян, я хочу заготовить побольше трав для чаев (на фото слева один из чаев, которые мы сейчас пьём каждый день. Правда там все травы свежие, прямо из сада-огорода).

Начала с ромашки, собранной у себя на участке:

сушилка

И хотя это не аптечная ромашка, но что мне аптекари? Я использую множество всяких разностей. Ромашка изумительно пахнет, вчерашний вечер наш украсила запахом.

Также открыла для себя (из любимого жж) клубничные хвостики.

сушилка

Вы представляете, даже они – не отходы! Прям пермакультура какая-то! Здесь запах зелени и ягоды, витамин С. И красиво видеть в чашке плавающий цветочек…

Столовую зелень у меня начинают перья лука.

сушилка

 Каааак у нас его любят – не рассказать словами. Дети просто охапками сушеный едят, приходится гонять)))). И опять же – заааапах!

А вы что сушите летом?

 

 

 

5 thoughts on “Новый сезон для сушилки

  1. Захотілось мені сушарку ще задовго до сезону заготівель придбати, вже майже зібралась, але брат, коли почув, який у них об’єм, матеріал і ціна, мої плани висміяв, сказав, що за цю ціну можна сконструювати з нержавійки з куб. метр і т.д, і т.п. А мені хотілось сушених продуктів з живими ферментами, тобто температура сушіння до 40 за Цельсієм. Коли я як слід втямила, що це температура близька до темеретури людського тіла, самій собі подивувалась. При наявності газової плити на гарячій критій веранді і вентилятора :), я можу не те що сушильну шафу, цілу сушильну кімнату обладнати.
    Трави завжди сушила розстеливши на шафі у кімнаті, наприклад. Влітку вони висихають швидко. Цього року сушила цвіт бузини. Сушитиму трішки буркуну, обовязково — кропиву, і кропиву собачу, чистотіл, деревій, звіробій. А квітуючу липу словами не описати, запах настільки сильний і п’янкий, що навіть повірити важко. Збиратиму, сушитиму.

    • Знайомий по пермакультурному курсу виготовляю сушарки на сонячній енергії. Нюансів не знаю, але він планує проводити лікбези, то мрію попасти на щось таке. Бо не маю уявлення, як це робиться. І таки дорога ця Ізідрі… Просто зручна, компактна, можна возити в місто.

      • Перепрошую за спізнення, не побачила вчасно запитання. Буркун застосовують проти застуди в чаях, при ревматичних захворюваннях — як розтирання, для ванн. Але в одному фільми про тютюнову мафію США («Insider») почула інформацію, що кумарин (алкалоїд, що міститься в буркуні) є канцерогеном (може, тільки, коли горить?), інформацію я не перевіряла поки що. Крім того, він сприяє розрідженню крові (тому користуються обережно). А ще він проти молі може бути використаний. Коли він цвіте, дух стоїть просто запаморочливий. Джмелів стільки на ньому! Його самосів ефективний, тобто посіви самі поновлюються. Як куліса він теж був би гарний, щоправда, він дворічний, щоб ця куліса була щороку, потрібно два роки послідовно його на тому ж місці сіяти. Дуже вологолюбний, тобто сіяти треба дуже рано, не любить надто пухкої землі, тобто сівба під плоскоріз якраз для нього.

  2. А моя изидри в этом году разленилась, хотя планы были наполеоновские. Очень хотелось насушить шелковицы, дынь, попробовать сушённые арбузы, и опять же зелень, я её в очень многие сыроедные блюда добавляю. Как-то завертелась, много ездила в этом сезоне по гостям, а сушилка моя отдыхала. Только пастилы насушила из черешни, абрикосов, две баночки яблок. Жду с нетерпением следующего сезона, буду исправляться.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *