Малиновий рай

лісосадЦе назва господарства, на екскурсію в яке ми їздили в рамках пермакультурних подій. Його господар – Зіновій Шалай, учитель на пенсії, який колись побачив плантації малини у Польщі і зрозумів, що це цікаво і прибутково. І посадив у себе півгектару малини. (Охохо, треба не пасти задніх і довести до пуття свою малинку.) Як пояснили нам, земля у пана Зіновія фактично могла б гарно послужити глинодобувним кар’єром. Але пермакультурні і просто органічні методи (ЕМ, каліфорнійські хробаки, мульчування) зробили з ділянки родючі землі. І прибуткові. Малина постачається у львівські ресторани у свіжому вигляді, а також як заморозка, варення і наливки.

Взагалі про малинник пана Зіновія можна погуглити і почитати, там фігурують назви сортів, числа... Мене і наших колег по пермакультурі (ааа, з нами була навіть Дженіфер Лауруол!!!) цікавив не тільки він. Справа в тому, що з різних причин господар зменшив територію свого малинника,

(на фото малинник від тирсової лінії по високі дерева)
лісосад

замінюючи його на лісосад! Тому всупереч назві статті далі я розповім не про малину))))).
лісосад

Отак виглядає лісосад пана Зіновія. Він характерний великим загущенням (багатьом це не сподобалось, кажуть, що варто садити все ж таки більш просторо, а також робити обрізку і формувань дерев), видовим різноманіттям (плодові дерева, горіхи, ліщина, лохина, годжі і таке інше). Надивилися ми там на тиночки з сухостою малини, на розмноження фундуку повітряними відводками, на слимаків різних розмірів, до яких приводять гусей, спеціально навчених їх їсти))). Навіть є пасіка з будиночком апітерапії. А ще господар практикує «зелений туризм» у вигляді відвідування його лісо саду і збору малини. Уявляєте, як тут чудово влітку? І чистенька малинка (понад 15 років не використовуються засоби хімічної промисловості), ммммм… Львів’яни, це зовсім близько, село Гряда, рекомендую! А я, всупереч критиці в плані загущення, для себе вирішила, що на сьогоднішній день кращого варіанту саду вживу не бачила.

-------------------------

Это название хозяйства, на экскурсию в которое мы ездили в рамках пермакультурных событий. Его хозяин - Зиновий Шалай, учитель на пенсии, который когда-то увидел плантации малины в Польше и понял, что это интересно и прибыльно. И посадил у себя полгектара малины. (Охохо, надо не отставать и довести до ума свою малинку.) Как объяснили нам, земля у пана Зиновия фактически могла бы хорошо послужить глинодобывающим карьером. Но пермакультурные и просто органические методы (ЭМ, калифорнийские черви, мульчирование) сделали с участка плодородные земли. И прибыльные. Малина поставляется в львовские рестораны в свежем виде, а также как заморозка, варенье и наливки.

Вообще о малиннике пана Зиновия можно погуглить и почитать, там фигурируют названия сортов, числа ... Меня и наших коллег по пермакультуры (ааа, с нами была даже Дженифер Лауруол !!!) интересовал не только он. Дело в том, что по разным причинам хозяин уменьшил территорию своего малинника, (на фото малинник от опилочной линии до высоких деревьев) заменяя его на лесосад! Поэтому вопреки названию статьи дальше я расскажу не о малине))))).

Так выглядит лесосад пана Зиновия. Он характерен большим загущением (многим это не понравилось, говорят, что стоит сажать все же более просторно, а также делать обрезку и формирование деревьев), видовым разнообразием (плодовые деревья, орехи, лещина, голубика, годжи и т.д.). Насмотрелись мы там на плетни из сухостоя малины, на размножение фундука воздушными отводками, на улиток разных размеров, к которым приводят гусей, специально обученных их есть))). Даже есть пасека с домиком апитерапии. А еще хозяин практикует «зеленый туризм» в виде посещения его лесосада и сбора малины. Представляете, как здесь прекрасно летом? И чистенькая малинка (более 15 лет не используются средства химической промышленности), ммммм ... Львовяне, это совсем близко, село Гряда, рекомендую! А я, вопреки критике в плане загущения, для себя решила, что на сегодняшний день лучшего варианта сада вживую не видела.

One thought on “Малиновий рай

  1. Ха, я навіть знаю, кому це не сподобалось. Мені болить дивитися, коли рослини, так би мовити, не в порядку. Хоча у кожного бачення порядку інше. Давай поїдемо з тобою туди в червні-липні, можливо і в мене враження зміниться.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *