Лохина

лохинаЗ’явилося отаке чудо природи – садова чорниця або лохина. Зазвичай кущ високий, тому врожай з нього може бути солідним, що не може не радувати, бо за лісовою чорницею, на мою думку, ходять відважні люди. А про цю ягоду пишуть, що на смак вона чудова, по складу поживних речовин оцінка висока, ну і факт, що росте у власному садку, також радує.

Правда є кілька моментів, що ускладнюють життя. По-перше, саджанці лохини доволі дорогі (на сьогоднішній день знайшла мінімальну ціну 45 грн за 1,5-річний саджанець, і на диво це виявилося у сусідньому селі, так що Нова пошта залишиться без прибутку на цей раз). По-друге, їх треба, якщо вірити літературі, не менше шести кущів для якісного запилення. По-третє, і це саме трудоємне, потрібен кислий грунт. Тобто при посадці саджанця у яму треба насипати торфу-тирси-хвої, а також час від часу досипати зверху цих підкислюючи компонентів. Взагалі про кислий грунт шикарно розповідав Лео, якого я неодноразово згадую у себе, кому треба буде вивчити питання докладніше – сходіть пошукайте в соцмережах. Тому я не буду переказувати без потреби.

Вивчала я також питання розмножити лохину самотужки, бо три кущика маю, могла б спробувати. Але там також все не дуже оптимістично, і насінням складно, і живцями, і прикопуванням гілок… Я буду вкорінювати, але наразі якусь кількість кущиків таки спробую купити.

Місце я для лохини вибрала, і закислюю його уже рік. Оце привезли нову партію тирси, і думаю, що на якийсь рік-два вистачить. Буду звітувати.

-------------------------------------

Появилось такое вот чудо природы - садовая черника или голубика. Обычно куст высокий, поэтому урожай с него предполагается солидным, что не может не радовать, так как за лесной черникой, по моему мнению, ходят отважные люди. А об этой ягоде пишут, что на вкус она замечательная, по составу питательных веществ оценка высокая, ну и факт, что растет в собственном саду, также радует.

Правда есть несколько моментов, осложняющих жизнь. Во-первых, саженцы довольно дорогие (на сегодняшний день нашла минимальную цену 45 грн за 1,5-летний саженец, и к удивлению это оказалось в соседнем селе, так что Новая почта останется без прибыли на этот раз). Во-вторых, их надо, если верить литературе, не менее шести кустов для качественного опыления. В-третьих, и это самое трудоемкое, нужен кислый грунт. То есть при посадке саженца в яму надо насыпать торфа-опилок-хвои, а также время от времени досыпать сверху этих подкисляющих компонентов. Вообще о кислой почве шикарно рассказывал Лео, которого я неоднократно вспоминаю у себя, кому надо будет изучить вопрос подробнее - сходите сюда http: // leo-dikij (точка) livejournal. com / 224025.html. Поэтому я не буду пересказывать без надобности.

Изучала я также вопрос размножения голубики самостоятельно, потому что три кустика есть,  могла бы попробовать. Но там также все не очень оптимистично, и семенами сложно, и черенками, и прикопкой веток ... Я буду укоренять, но пока какое-то количество кустиков таки попробую докупить.

Место я для голубики выбрала, и закисляю его уже год. Вот привезли новую партию опилок, и думаю, что на какой-то год-два хватит. Буду отчитываться.

3 thoughts on “Лохина

  1. І в нас такe росте. Цього року із 4 старших кущів 3 зацвіло, хоча в нас грунт і не кислий. Проте, в нас грунти досить легкі і ми на долині. А от коли ці кущики росли у мене в діда на селі зовсім не далеко від нас, то не цвіли, але їхні грунті важкі, забиті. Good luck!

    • Так, видно їм крім кислотності ще щось такии треба, у наших родичів, що відразу біля лісу живуть (ну здавалося б — чудові умови для лохини!), не хоче вона рости, капризує дуже…

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *