Корисна дитяча книжка

дитячі рецепти

Знаю багато мам (і сама така), що переживають, коли їх діти не люблять читати. Про це написано купу порад і пояснень, але все-таки дивишся на дитину і дивуєшся: ну як це так – не зануритися в книжку і забути за все навколо?

Мій син гарно вчиться, допитливий. Любить слухати, коли йому читають. А от самому почитати – так собі. Він таки краще пограється чи погуляє. Ну, прочитано ним немало книжок, і навіть з інтересом, але таким… недовгим. І от трапилася нам таки книжка, яка зачарувала дитину, спонукала його ховатися по куткам від шуму і молодшої сестри, і навіть – класика! – читати з ліхтариком під ковдрою! Це історії про Мумі Тролів, три книги Видавництва Старого Лева на українській мові. Він сам від себе такого не чекав, все показував, скільки прочитав (товщину сторінок демонстрував) за раз. Прибігав зачитувати мені особливо цікаві моменти, багато епізодів розказував сестрі, сміялися обоє, обговорюючи персонажів. О, навіть в одній суперечці в якійсь іхній грі Катруся прикрикнула на нього: «Ти говориш дурниці, як Маленька Мю!» Тобто ви розумієте – книга неймовірна виявилася.

І от нещодавно ми з дітьми їздили в гості до друзів у Львів. Гуляли по різдвяному місту, заходили в різні цікаві місця, в тому числі відвідали «Копальню кави». Чого там тільки нема! Там ми купили собі листівки для нашого посткросингу, бо ми з подорожей самі собі шлемо листівки додому. Ще там є купа сувенірів, смаколиків, кава, звичайно ж. А ще – книжкова полиця! І там!.. В самому центрі! Стояла! Книжка про Мумі Тролів! Але не та, наша, а щось таке, що можна назвати подвійним попаданням, бо там були дитячі рецепти. Вона так і називалася: «Рецепти Мумі Мами».

дитячі рецепти

дитячі рецепти

Справа в тому, що діти давно цікавляться кухнею, страшенно щасливі, коли їм доручаю зробити салат чи взяти участь у випіканню печива. І я колись навіть зустрічала дитячу книжку десертів, але купити її не піднялася рука, бо там суцільний цукор, а ми ж такого не їмо))). І я помріяла, аби була така книга звичайної їжі, але для дітей написана. І вона таки існує! Діти вже готували «зимовий салат», навіть нагодували ним всю сім’ю.

Тут є супи, салати, каші, прості солодощі. Гарні назви: кашка-малашка з Крайнього острова, цибуляний пиріг, який тане в роті, ягідний десерт у літньому таборі на березі моря, канапки на добраніч від Мумі-Тата. Біля рецептів приведені уривки пригод мумі-тролів. Гааарно!

(Ой, і забула підказати: книжка скоріш за все є і отут.)

-------------------------------------------------------------

Знаю многих мам (и сама такая), которые переживают, когда их дети не любят читать. Об этом написано кучу советов и объяснений, но все-таки смотришь на ребенка и удивляешься: ну как это так - не окунуться в книгу и забыть всего вокруг?

Мой сын хорошо учится, любознателен. Любит слушать, когда ему читают. А вот самому почитать - так себе. Он лучше поиграет или погуляет. Ну, прочитано им немало книг, и даже с интересом, но таким ... недолгим. И вот попалась нам книга, которая очаровала ребенка, побудила его прятаться по углам от шума и младшей сестры, а также - классика! - читать с фонариком под одеялом! Это истории о Муми Троллях, три книги Издательства Старого Льва на украинском языке. Он сам от себя такого не ожидал, все показывал, сколько прочитал (толщину страниц демонстрировал) за раз. Прибегал зачитывать мне особенно интересны моменты, много эпизодов рассказывал сестре, смеялись оба, обсуждая персонажей. О, даже в одной споре в какой-то игре Катя прикрикнула на него: «Ты говоришь глупости, как Маленькая Мю» То есть вы понимаете - книга невероятная оказалась.

И вот недавно мы с детьми ездили в гости к друзьям во Львов. Гуляли по рождественскому городу, заходили в разные интересные места, в том числе посетили «Копальню кофе». Чего там только нет! Там мы купили себе открытки для нашего посткроссинга, потому что мы с путешествий сами себе шлем открытки домой. Еще там есть куча сувениров, сладостей, кофе, конечно же. А еще - книжная полка! И там!.. В самом центре! Стояла! Книга о Муми Троллях! Но не наша, а нечто такое, что можно назвать двойным попаданием. Там были рецепты. Она так и называлась: «Рецепты Муми Мамы».

Дело в том, что дети давно интересуются кухней, очень счастливы, когда им поручаю сделать салат или принять участие в выпечке печенья. И я когда-то даже встречала детскую книгу десертов, но купить ее не поднялась рука, там сплошной сахар, а мы такого не едим))). И я помечтала, чтобы была такая книга обычной пищи, но для детей написана. И она таки существует! Дети уже готовили «зимний салат», даже накормили им всю семью.

Здесь есть супы, салаты, каши, простые сладости. Хорошие названия: кашка-малашка с Крайнего острова, луковый пирог, который тает во рту, ягодный десерт в летнем лагере на берегу моря, бутерброды спокойной ночи от Муми-Папы. У рецептов приведены отрывки приключений муми-троллей. Красота!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *