Канупер

КануперКанупер, він же кануфер, він же пижмо бальзамічне, він же Pyrethrum balsamita. Невибаглива (десь зустрічала інформацію, що росте лише на півдні – не вірте! Росте чудово на моєму вітряному хуторі) рослина с великим переліком областей використання.

Найперше це лікувальна функція, листки та цвіт канупера беруть для виготовлення антипаразитарних засобів. Натрапила на такий рецепт ППЧ: дві частини канупера, по одній – чебрецю і м’яти залити окропом (10 г суміші на склянку води) настояти півгодини і випити за годину до їжі двічі в день, зранку і ввечері. Провести такий курс 2-3 тижні. Канупер також є жовчогінним та спазмолітичним засобом.

Ще завдяки кануперу можна отримати ранозагоюючий бальзам. Сама не готувала, тому рекомендувати не буду, опис дам просто для інформації: листя кануперу і рослинна олія (1:5), настояти два тижні в темноті, використовувати для обробки ран. Звичайно, не глибоких, можливо як бальзам для рук після садових робіт чи зимової сухості, коли є безліч тріщинок.

Ще канупер використовують в кулінарії, додають в салати, супи, при засолюванні риби, консервації овочів у вигляді свіжого молодого листя або висушеного.

Колір листя канупера ніжно-зелений, сам листок довгий; стебла високі, сягають більше метра, цвіте жовтими суцвіттями. Цілком цікавий екземпляр для саду, можна використати як кулісу у квітнику.

Щоб завести канупер у себе, загляньте сюди.

==============

Канупер, он же кануфер, он же пижма бальзамическая, он же Pyrethrum balsamita. Неприхотливое (где-то встречала информацию, что растет только на юге - не верьте! Растет прекрасно на моем ветреном хуторе) растение с большим перечнем областей использования.

Прежде всего это лечебная функция, листья и цветы канупера берут для изготовления антипаразитарных средств. Наткнулась на такой рецепт ППЧ: две части канупера, по одной - чабреца и мяты залить кипятком (10 г смеси на стакан воды) настоять полчаса и выпить за час до еды дважды в день, утром и вечером. Провести такой курс 2-3 недели. Канупер также является желчегонным и спазмолитическим средством.

Еще благодаря кануперу можно получить ранозаживляющий бальзам. Сама не готовила, поэтому рекомендовать не буду, описание дам просто для информации: листья канупера и растительное масло (1: 5), настоять две недели в темноте, использовать для обработки ран. Конечно, не глубоких, возможно как бальзам для рук после садовых работ или зимней сухости, когда есть множество трещин.

Еще канупер используют в кулинарии, добавляют в салаты, супы, при засолке рыбы, консервации овощей в виде свежих молодых листьев или высушеных.

Цвет листьев канупера нежно-зеленый, сам листок длинный; стебли высокие, достигают более метра, цветет желтыми соцветиями. Вполне интересный экземпляр для сада, можно использовать как кулису в цветнике.

Чтобы завести канупер у себя, загляните сюда.

 

One thought on “Канупер

  1. Я дуже вдячна тобі за цю рослинку! Листя та цвіт додаю до кишково-шлункового збору. Рекомендацію антипаразитарну обов`язково збережу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *