Хімічні досліди: фараонова змія

фараонова зміяЩе один дослід з нашого святкування – фараонова змія. Це така реакція кількох речовин, в результаті якої утворюється пористе тіло, схоже на змію. Чому у назві є слово «фараонова» - я однозначної відповіді не знайшла, напевно найбільше мені до вподоби те, що просто слово гучне, авторитетне, додає ефекту, тому його і додали.

Довідка нам каже, що тих змій є купа різновидів, деякі, наскільки я зрозуміла, досить небезпечні, але і реактиви для них важкодоступні. Наш варіант якраз для дітей, змія наша буде глюконатна.

Для досліду «фараонова змія» нам потрібно:

сухе пальне

пігулка глюконату кальцію

Потрібно на сухе пальне покласти пігулку глюконату кальцію і підпалити. А у нас був щойно вивержений вулкан поряд, от ми і вирішили зробити ту змію всередині нього, раз він такий широкий! Я вилила залишки «лави», постелила на дно круг з алюмінієвої фолії, і вже на неї ми склали пальне і пігулку. І було таки насправді ефектно! Діти були найбільше вражені тою змією, вона лізла і лізла, росла і росла, дивина та й годі!  Вийшло, ніби вулкан горить. Гарно!

------------------------------

Еще один опыт с нашего празднования - фараонова змея. Это такая реакция нескольких веществ, в результате которой образуется пористое тело, похожее на змею. Почему в названии есть слово «фараонова» - я однозначного ответа не нашла, наверное больше всего мне нравится версия, что просто слово громкое, авторитетное, добавляет эффекта, поэтому его и употребили.

Справка нам говорит, что тех змей есть куча разновидностей, некоторые, насколько я поняла, довольно опасны, но и реактивы для них труднодоступны. Наш вариант как раз для детей, змея наша будет глюконатная.

Для опыта «фараонова змея» нам нужно:

сухое горючее

таблетка глюконата кальция

Нужно на сухое горючее положить таблетку глюконата кальция и поджечь. А у нас был только извержен вулкан рядом, вот мы и решили сделать змею внутри него, раз он такой широкий! Я вылила остатки «лавы», постелила на дно круг с алюминиевой фольги, и уже на нее мы поставили горючее и таблетку. И было же на самом деле эффектно! Дети были поражены той змеей, она лезла и лезла, росла и росла, удивительно да и только! Получилось, будто вулкан горит. Красиво!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *