Барвінок строкатолистий

барвінок строкатолистийПродовжує мій список багаторічників барвінок. Але не звичайний, який ми звикли бачити в садах, такий з восковими темними і гострими листочками. Мій такий, знаєте, благородних фамілій, з крупними квітами та строкатим листям світло-зеленого кольору з білими розводами. Дуже достойно виглядає, я уже засадила ним усі видні місця, прийшов час ділитися.

Отже, барвінок строкатолистий  (V. minor f. albo-marginata) – вічнозелений багаторічник, невибагливий до умов (грунту, освітлення, вологості), надійний та морозостійкий. Цвіте крупними синіми квітами у квітні-червні, іноді повторно в серпні.

Формувати рослинки можна по-різному: лишити без обрізки, і тоді барвінок буде лежати такими довгими батогами, або прищипувати старі і нові пагони, тоді буде густий розлогий кущик.

Вдало виглядає барвінок строкатолистий на пристовбурних колах в садку, або на клумбах біля високих рослин. Ним можна просто прикрити непривабливі місця саду. Використовується і на кам’янистих клумбах, а також на балконах і в кімнаті.

Розмножується вкоріненням пагонів або діленням куща. Пересадку найкраще проводити рано навесні або восени.

Придбати барвінок строкатолистий можна тут.

----------------------

Продолжает мой список многолетников барвинок. Но не обычный, который мы привыкли видеть в садах, такой с восковыми темными и острыми листочками. Мой такой, знаете, благородных кровей, с крупными цветами и пестрыми листьями светло-зеленого цвета с белыми разводами. Очень достойно выглядит, я уже обсадила ним все видные места, пришло время делиться.

Итак, барвинок пестролистный (V. minor f. Albo-marginata) - вечнозеленый многолетник, неприхотлив к условиям (почвы, освещения, влажности), надежный и морозостойкий. Цветет крупными синими цветами в апреле-июне, иногда повторно в августе.

Формировать растеньица можно по-разному: оставить без обрезки, и тогда барвинок будет лежать такими длинными плетями, или прищипывать старые и новые побеги, тогда будет густой раскидистый куст.

Удачно выглядит барвинок пестролистный на приствольных кругах в саду, или на клумбах у высоких растений. Им можно просто прикрыть неприглядные места сада. Используется и на каменистых клумбах, а также на балконах и в комнате.

Размножается укоренением побегов или делением куста. Пересадку лучше проводить ранней весной или в сентябре.

Купить барвинок пестролистный можно здесь.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *