Полин «боже дерево»

Росте у мене благородний полин, який має багато назв: «боже дерево», лимонний, лікарський, бальзамічний і ще з десяток, певно. Якщо у звичайного польового полину запах яскравий і різкий (і мій улюблений), то у цього він якийсь різкий, але ніжний. Ну, і візуально вони також достатньо відрізняються, щоб їх не сплутати.

Цікавий ландшафтникам тим, що це багаторічний напівчагарник із здерев’янілими стеблами. Тому його можна використати в огорожі, бордюрах, і при цьому стригти досить кардинально.

В кулінарії використовується в консервації (соління, квашення і маринування), салатах, стравах з м’яса та риби. Додають в чай і вина.

Відвідувачі лазні можуть вкласти гілочку лікувального полину у віник і оцінити новий ефект. Для ароматизації в підсобних приміщеннях і вуличних спорудах можна підвішувати букети з зістрижених гілок.

В народній медицині рослину цінують за ранозагоюючий, протизапальний, антипаразитарний ефекти. Використовують відвар для ополіскування волосся, протирання шкіри при дерматитах. Помічний при безсонні, головному та зубному болю, втомі. Полегшує симптоми гіпертонії.

Заготівля сировини – липень-вересень.

Як рослина в саду полин абсолютно невибагливий: засухо- та морозостійкий, росте на будь-яких грунтах.

Саджанці продаються, звертайтесь у коментарях.

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *